NÁHRADNÍ PLNĚNÍ V ROCE 2014 - ZAJISTÍME VÁM NÁHRADNÍ PLNĚNÍ DODÁVKAMI PRACOVNÍCH ODĚVŮ, OBUVI A OCHRANNÝCH POMŮCEK

Ochrana hlavy Ochrana očí a obličeje Ochrana sluchu Ochrana dýchacích orgánů Pracovní rukavice Ochrana při práci ve výškách Pracovní oděvy Pracovní obuv Zdravotnické potřeby Drogerie Zábava
Náhradní plnění

                     Zajišťování  „Náhradního plnění" v roce 2014

Očekávané změny pro náhradní plnění 2014 se nenaplnily, a tak se i nadále budeme řídit zákonem o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., § 81, novelizovaným k 1. 1. 2012. Náhradní plnění 2013 může být poskytováno pouze oprávněnými poskytovateli poskytování náhradního plnění, tj. majících potvzrení o zaměstnávání OZP ve větším než 50% podílu k celkovému počtu zaměstnanců.

Jak se zachovat, aneb Náhradní plnění 2014 = kdo bude váhat, zaplatí
Radou, jak řešit náhradní plnění v roce 2014 je, jednoduše racionálně smluvně zajistit nákup zboží či služeb ve formě náhradního plnění v potřebné výši. Cena služby poskytnutí náhradního plnění do 10% je fantastickým výsledkem, 15% je výsledkem dobrým, koncem druhého kvartálu se hranice posune o dalších 5-10% výše, tedy mezi 15-25%. Poslední kvartál, který byl pro řešení náhradního plnění příznačným, pak bude zajištění náhradního plnění spíše v oblasti SCI-FI.

Jaké jsou kapacity náhradního plnění v ČR?
Kapacity náhradního plnění jsou dány reálným počtem OZP na trhu práce. Potřeba zaměstnavatelů, měli-li by zaměstnat potřebný počet OZP, je okolo 130.000 osob. Kapacita všech poskytovatelů náhradního plnění je po přepočtu 60.000 - 70.000. Státní pokladna se tak v roce 2014 může těšit na injekci ve výši okolo 3,8 miliardy korun, která půjde z kapes podnikatelů, firem, prostě zaměstnavatelů. Dá se tedy říci, že kapacita poskytovatelů náhradního plnění je pouze okolo 50% reálné poptávky, to je důvodem raketového růstu cen a nutnosti strategie rychlého smluvního řešení.

Než přeplácet přemrštěné provize, raději zaplatíme!
Toto je věta ze šťastného snu státních úředníků, stále však platí, že výhodnost nákupu ve formě náhradního plnění končí až okolo 35 %, neprováháte-li tedy čas, než ti rychlejší nakoupí nebo smluvně kapacity zablokují, máte šanci ušetřit až 2/3 z pokuty nebo nákladů na zaměstnání potřebného počtu OZP.

Náhradní plnění 2014 a PÍCHA Safety, s.r.o.
Naše kapacity pro zajištění „Náhradního plnění" jsou zatím k dispozici ve formě obchodního zboží, tedy osobních ochranných pracovních prostředků, hygienických, čisticích a úklidových potřeb.
Oslovujeme především svoje stálé odběratele a budeme uzavírat nejpozději do konce měsíce února 2014 tzv. „Garanční smlouvy" na odběr zboží s „Náhradním plněním". Neuzavření smlouvy včas bude mít za následek to, že budeme nabízet naši kapacitu i ostatním firmám a může se stát, že v závěru roku nebudeme moci tuto výhodu spolupracujícím firmám poskytnout.


V rámci včasného řešení nás co nejdříve kontaktujte, neboť vyčkávání na konec roku se letos mimořádně prodraží.

Spoluprací s námi:

  • splníte svou zákonnou povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením,
  • získáte produkty, které běžně pro svou činnost potřebujete, za konkurenční ceny,
  • výrazně uspoříte, nezaměstnáváte-li osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu a svou povinnost řešíte dosud odvodem do státního rozpočtu.

POZNÁMKA:

„Náhradní plnění" musí být dohodnuto před nákupem zboží, nevztahuje se na něj internetová sleva a je nutné uzavřít vzájemnou smlouvu o náhradním plnění. V žádném případě není možné vyžadovat „Potvrzení o náhradním plnění" dodatečně a bez předem uzavřené smlouvy!NEZNÁM HESLO


PŘIHLÁSIT REGISTRACE

ODKAZY - INFORMACE

Zpravodaj - Newsletter

Email: *
Jméno:
Příjmení:
 * povinný údaj
Proč zadávat email?
EET